پنتری روم چیست و چه کاربردی دارد؟
03
فوریه

پنتری روم چیست و چه کاربردی دارد؟

پنتری روم یکی از جدیدترین ایده ها در بازسازی آپارتمان در تهران است که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم که با این ایده جذاب و فوق العاده بیشتر آشنا شویم. در ادامه همراه ما باشید:

پنتری روم چیست؟

پنتری روم که به انبار خوراکی ها معروف است، در واقع به یک ناحیه کوچکی از فضای خانه اطلاق می شود که مجموعه ای از قفسه ها را به شکل شلف، طبقات یا طاقچه هایی در اندازه های مختلف می سازند. می توانید در این قفسه ها هر وسیله ای را قرار دهید. مانند: ظروف آشپزخانه، مواد شوینده یا مواد خوراکی.

معمولا قفسه ها را از جنس چوب، ام دی اف و … می سازند.

ریشه کلمه پنتری به زبان فرانسه برمی گردد به معنی نان. در گذشته این ناحیه معمولا یک فضای سرد و تاریکی بود که مواد غذایی را برای جلوگیری از فاسد شدن در آن جا قرار می دادند. اما امروزه از آن برای نظم و چینش بهتر وسایلی همچون مواد غذایی، ظروف و شوینده ها استفاده می کنند که برخلاف گذشته نه سرد است و نه تاریک.

چرا وجود پنتری روم  در هر خانه ای لازم است؟

در ادامه مواردی را ذکر خواهیم کرد که ثابت می کند وجود چنین فضایی در خانه لازم است:

  • معمولا این قسمت در نزدیکی آشپزخانه و برای دسترسی بهتر به وسایل و مواد غذایی قرار دارد.
  • به دلیل آنکه این قسمت شلف بندی شده و شلف ها بدون در هستند و همه چیز قابل مشاهده است، درنتیجه پیدا کردن وسایل و لوازم راحت تر و سریع تر انجام می شود.
  • یکی از دلایل مهم وجود چنین فضایی در خانه، ایجاد نظم است. قرار گرفتن وسیله ها در قفسه های مرتب به افراد حس آرامش و خوشی را القا می کند.
  • پنتری روم شبیه یک انباری برای مواد غذایی است و می توانید موادی که اضافی و فاسد نشدنی هستند را در این قیمت نگهداری کنید تا نیاز نباشد برای هر خرید کوچکی به فروشگاه بروید. از این طریق می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.
  • از طرفی بهترین انتخاب برای پر کردن فضاهای پرت در طراحی داخلی یک آپارتمان هستند.
  • بهترین روش برای ساماندهی و کاهش بهم ریختگی و آشفتگی در آشپزخانه، وجود پنتری روم است. به کمک این فضا شما می توانید مواد خوراکی غیر همسان را از یکدیگر جدا کنید و از تداخل بوها و خواص آن ها جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که اگر آشپزخانه شما فضای کافی برای اختصاص دادن به چنین اتاقی ندارد، می توانید یکی از کابینت ها را عریض و بزرگ سفارش دهید و داخل آن را شلف بندی کرده و شبیه به پنتری درست کنید.

یک انبار خوراکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پنتری روم نیز مانند سایر مکان های یک خانه دارای قواعد خاصی است که بهتر است برای استفاده بهتر رعایت شود.

  • شاید مهم ترین قسمت رعایت قوانین این فضا مربوط به فاصله آن از آشپزخانه باشد. به دلیل آن که در این قسمت مواد غذایی فاسد نشدنی و انواع ظروف نگهداری می شود، بهتر است که نزدیک آشپزخانه باشد تا دسترسی به همه چیز در سریعترین زمان صورت گیرد.
  • هیچ قوانین خاصی برای آن که چه موادی را باید در این قسمت نگهداری کنید وجود ندارد، همه چیز کاملا سلیقه ای انجام می شود. چون این فضا طبق یک ایده قدیمی شکل گرفته است، معمولا مواد غذایی و ظروف را در آن قرار می دهند.
  • اندازه این فضا نیز سلیقه ای بوده و به متراژ منزل شما بستگی دارد، اما معمولا فضاهای پرت کوچک در نزدیکی آشپزخانه را به این محل اختصاص می دهند.

 

 

برای دریافت هرگونه مشاوره و راهنمایی در خصوص بازسازی و دکوراسیون داخلی از متخصصین مجموعه آواک، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

0/5 (0 Reviews)