آشنایی با محبوب ترین سبک های طراحی داخلی
18
ژانویه

آشنایی با محبوب ترین سبک های طراحی داخلی

طراحی داخلی با گذشت زمان دستخوش تغییراتی شده است که منجر به ایجاد سبک های مختلف در این حوزه شده است. سبک های طراحی داخلی به طور کلی نشان دهنده رنگ، شکل، آثار هنری و سایر عناصر است که همه عوامل در کنار هم یک ترکیب خاص و چشم نواز را به وجود می آورند.

هر سبک دارای ویژگی های منحصربفردی است، به عنوان مثال بازسازی و دکوراسیون داخلی بر اساس سازه ها به سبک مدرن معروف است. یا یک سبک ممکن است بر اساس ویژگی ها و المان های یک کشور انجام شود، مانند سبک مکزیکی که در طراحی این سبک از المان های بومیان این کشور الهام گرفته می شود.

آشنایی با محبوب ترین سبک های طراحی داخلی

در ادامه محبوب ترین سبک های طراحی داخلی را معرفی خواهیم کرد.

طراحی داخلی به سبک مدرن

مدرن واژه انگلیسی است و معنای فارسی آن، به روز یا امروزی است. طراحی مدرن یکی از پرطرفدارترین سبک های طراحی داخلی است که در این طراحی از یک پالت رنگی ساده استفاده می شود.

در طراحی این سبک بیشترین چیزی که اهمیت دارد سادگی است. سادگی در همه المان های سبک مدرن از جمله مبلمان، انتخاب رنگ در دیوارها، کف و سقف و … باید نمایان باشد.

طراحی داخلی به سبک مینیمال

در رابطه با سبک مینیمال به طور مفصل در مقاله ای دیگر توضیح داده ایم و تمام جوانب و ویژگی های آن را بررسی کردیم.

اما به طور کلی در طراحی سبک مینیمال، معمولا از پالت های رنگی خنثی استفاده می شود و سادگی مهم ترین ویژگی این سبک است.

طراحی داخلی به سبک صنعتی

نام صنعتی چه تصویری را در ذهن شما ایجاد می کند؟ معمولا با شنیدن این نام تصویری از یک سوله یا یک انبار شهری با دیوارهای آجری یا سنگی در ذهن ایجاد می شود.

در طراحی به سبک صنعتی که یکی از محبوب ترین سبک های طراحی داخلی به شمار می آید، از الوارهای قدیمی، لامپ های آویزان و مبلمان پراکنده استفاده می شود تا حس صنعتی بودن را به افراد منتقل کند.

پالت رنگی ای که در این سبک استفاده می شود معمولا شامل رنگ های چوبی و فلزی است. اگرچه اسن سبک در مقایسه با سایر سبک ها کمی منحصربفرد است اما طرفداران زیادی دارد.

طراحی داخلی به سبک اسکاندیناوی

همانطور که می دانید، اسکاندیناوی به کشورهای شمال قاره اروپا گفته می شود. طراحی اسکاندیناوی که یکی از محبوب ترین سبک های طراحی داخلی است، پایه و اساس خود را بر سادگی بنا نهاده است.

طراحی به سبک اسکاندیناوی شبیه به یک هنر ساده است. در طراحی این سبک معمولا از پالت های تمام رنگی سفید در ترکیب با عناصری مانند چوب، کف پوش های لعاب دار آلومینیومی یا فولادی و تخته های مختلفی استفاده می شود.

استفاده از مجسمه ها یکی دیگر از المان های مخصوص به این سبک از طراحی است. همچنین معمولا برای زیبایی بیشتر یک تکه پوست یا خز در چیدمان و طراحی این سبک استفاده می شود.

طراحی داخلی به سبک سنتی

سبک سنتی یکی دیگر از سبک های طراحی داخلی است که طرفداران مخصوص به خود را دارد.

در این سبک طراحی داخلی معمولا از مبلمان مجلل و لوازم تزئینی بسیاری استفاده می شود.

پالت رنگی که در این سبک استفاده می شود عموما به رنگ چوب است، همچنین از خود چوب نیز در این سبک، برای ایجاد جلوه های بیشتر استفاده می شود.

پارچه هایی که در این سبک استفاده می شود مانند پرده یا پارچه مبلمان، دارای طرح های زینتی و الگوهای پیچیده است. البته از پارچه های مخملی، ابریشمی و دستبافت نیز در این طراحی بسیار استفاده می شود.

طراحی داخلی به سبک روستیک

سبک رستیک یا روستایی یکی از پرطرفدارترین سبک های طراحی است که در طراحی این سبک از روستا و طبیعت الهام گرفته شده است و بیشتر لوازمی که در این سبک استفاده می شود از چوب یا سنگ ساخته شده است.

به عنوان مثال معمولا در این سبک سقف ها را چوبی می کنند یا از مبلمان چوبی استفاده می کنند.

سخن آخر

به طور کلی انتخاب یک سبک طراحی داخلی به سلیقه مشتری بستگی دارد و وظیفه ما فقط معرفی شما عزیزان با انواع سبک ها در طراحی و دکوراسیون داخلی است.

آشنایی با انواع سبک های طراحی داخلی به شما در انتخاب سبک مورد نظرتان بسیار کمک کننده است.

 

برای مشاوره و راهنمایی از مهندسان معماری و متخصصان طراحی داخلی مجموعه آواک، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

0/5 (0 Reviews)