همه چیز درباره فنگ شویی در طراحی داخلی
27
ژانویه

همه چیز درباره فنگ شویی در طراحی داخلی

در این مقاله از بازسازی و دکوراسیون داخلی قصد داریم که درباره فنگ شویی صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با این روش در ادامه همراه ما باشید:

آشنایی با فنگ شویی در طراحی داخلی

کلمه فنگ شویی در لغت به معنی باد و آب است و در در طراحی داخلی به معنای هماهنگی تمام اشیا و لوازم خانه است. هماهنگی و نظم اشیا می تواند به طرز شگفت انگیزی بر کیفیت زندگی تاثیرگذار باشد.

حکمای این روش بر این باورند که هماهنگی اشیا، چینش و آراستگی لوازم می تواند باعث شادابی، شادی و سلامتی اعضای خانواده شود و محیط سالمی را در خانه به وجود آورد.

کدام قسمت ها در فنگ شویی مهم است؟

هر قسمت از خانه نیازمند رعایت نکات مهم فنگ شویی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

ورودی و راهروی خانه

ورودی خانه از محل هایی است که معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرد. جالب است بدانید که ورودی ها ارتباط افراد خانه با جامعه را نشان می دهد.

یکی از نکته های مهم آن است که در ورودی باید حتما به سمت داخل باز شود، طبق قوانین این روش؛ درهایی که به سمت بیرون باز می شوند انرژی را پراکنده می کرده و از ورود آن به داخل خانه جلوگیری می کنند. همچنین در ورودی نباید به سمت سرویس بهداشتی باز شود، زیرا این مکان ها انرژی منفی تولید می کند. حال اگر خانه شما به این مدل ساخته شده باشد، برای رفع این موضوع می توانید یک آینه بر روی درب دستشویی نصب کنید تا آن را به شکلی نمادین پنهان کرده باشید.

اتاق نشیمن در فنگ شویی

عمومی ترین مکان یک خانه، اتاق نشیمن است. موضوعی که در این قسمت از خانه مورد اهمیت است، راحت بودن است. در این قسمت سعی کنید تلویزیون را در جایی قرار دهید که کمترین میزان توجه را به خود جلب کند، در غیر این صورت بیش از حد شما را سرگرم می کند.

بهتر است در فضای نشیمن از آثار هنری و لوازم عتیقه یا لوازمی که به آن ها علاقه دارید استفاده شود، در نتیجه به کمک این روش می توانید شخصیت خود را به میهمانان نشان دهید.

لوازم منزل باید به طوری در کنار یکدیگر قرار گیرند که انرژی به راحتی در جریان باشد. از شلوغی و انباشتگی میزها و وسایل خودداری کنید.

آشپزخانه

همانطور که می دانید قلب هر خانه ای آشپزخانه است. هر نوع مداخله آزار دهنده بر روی انرژی آشپز تاثیر می گذارد، به همین منظور محل تهیه غذا نباید در گوشه هایی با انرژی نفی و زاویه تند انجام شود.

فنگ شویی درباره میل کردن غذا می گوید که ایده آل ترین حالت آن است که پس از طبخ غذا در آشپزخانه، آن را در محل نشیمن میل کنید. اما اگر مجبورید و یا می خواهید که در آشپزخانه غذای خود را میل کنید باید قبل از خوردن محیط و وسایل را تمیز کنید.

جالب است بدانید که محل قرار گرفتن گاز در آشپزخانه می تواند بر کیفیت غذا تاثیرگذار باشد. توجه داشته باشید که اجاق گاز نباید در زیر پنجره باشد، زیرا تمامی انرژی از طریق شیشه ها و دیوار به بیرون رفته و هدر می رود.

حمام و سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی و حمام از خصوصی ترین مکان های یک خانه به شمار می آید و معمولا افراد در آخر شب و یا اول صبح از این مکان ها استفاده می کنند. حمامی که فضای کوچکی داشته باشد سبب گسترش افق دید افراد می شود.

به دلیل آن که سرویس بهداشتی و حمام محل شستشو و نظافت است، پس باید همیشه تمیز نگه داشته شود. از طرفی باید دارای تهویه مناسب باشد. از قرار دادن وسایل اضافی در سرویس خودداری کنید.

انرژی از طریق حمام و سرویس بهداششی می گریزد، بنابراین نباید در کنار درب ورودی و یا نزدیک آشپزخانه قرار بگیرد. سعی کنید آینه حمام را همیشه تمیز نگه دارید.

اتاق خواب

اتاق خواب معمولا گوشه دنج و خلوت هر شخصی بوده و محل امن و استراحت است. در فنگ شویی فرد با رفتن به اتاق خواب انرژی خود را احیا می کند.

پس از یک روز کاری و شلوغ چیزی که یک شخص به آن نیاز دارد یک گوشه امن است تا به راحتی در آنجا استراحت کند و استرس و اضطراب را از وی دور شود.

 

برای دریافت هرگونه مشاوره در زمینه طراحی داخلی از متخصصان مجرب مجموعه آواک، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

0/5 (0 Reviews)