فهرست بستن

طراحی دكوراسيون تجاری

طراحی دكوراسيون تجاری

طراحي دكوراسيون تجاري از اهميت ويژه­اي برخوردار است. چرا كه در دكوراسيون تجاري در جذب سرمايه­گذار و افراد مراجعه كننده و مشتري بسيار ضروري مي­باشد. حتي استفاده از سبكي خاص يا تلفيقي از سبك­ها مي­توان نشان­دهنده­ي قدرت شركت و فرد كارفرما باشد. طراحي دكوراسيون تجاري بايد متناسب با كسب و كار باشد البته امروزه دكوراسيون مدرن از دكورهاي استفاده مي­كنند. در نهايت استفاده از دكوراسيون­هاي تجاري مدرن مي­تواند يك راه براي جلب مشتري­هاي امروزي باشد. دنيا سمت پيشرفته شدن مي­رود و افراد هم سواد بصري زيادي پيدا كرده­اند براي همين از ديدن دكورها و طراحي­هاي جديد لذت مي­برند.

طراحي دكوراسيون داخلی تجاری

طراحي دكوراسيون داخلي تجاري يكي از طراحي­هاي دكوراسيون تجاري مي­باشد. طراحي دكوراسيون داخلي تجاري به لحاظ موقعيت اقتصادي كه براي كارفرما وجود دارد داراي اصول مهمي مي­باشد. در طراحي دكوراسيون داخلي تجاري مي­تواند از ايده­هاي ساده يا پيچيده استفاده شود كه باعث رشد يك كسب و كار و تجارت مي­شود. طراحي دكوراسيون داخلي تجاري بستگي به ويژگي­هاي افراد كارمند، رياست و نوع كسب و كار دارد. طراحي بايد به گونه­اي باشد كه خدشه­اي در ارتباط كارمند، مشتري­ و كارفرما ايجاد نكند.

طراحی دكوراسيون اداری و تجاری

در طراحي دكوراسيون اداري و تجاري موارد زير رعايت شود:

– انتخاب كفپوش مناسب (سراميك، پاركت­هاي رنگ چوب، انتخاب مبلمان اداري و تجاري مناسب، نورپردازي مناسب با سبك دكوراسيون اداري و تجاري (كلاسيك يا مدرن).

– استفاده ار گل و گياه در بخش­هاي از ساختمان براي زيبا سازي.

-استفاده از پارتيشن­بندي در مجزاسازي قسمت­هاي مختلف.

طراحي دكوراسيون اداري و تجاري بايد به گونه باشد كه موجب آرامش مشتريان، ارباب رجوع و افراد كارمند شود. همچنين براي طراحي اتاق رياست مي­توان از سبك­هايي استفاده كرد كه باعث افزايش ابهت و گيرايي رئيس مجموعه شود. دسترسي پذيري مشتريان به اجناس در طراحي دكوراسيون تجاري حائز اهميت مي­باشد.

طراحی دكوراسيون مجتمع تجاری

يك مجتمع تجاري بايد علاوه بر زيباسازي داراي مقاومت كافي باشد. چرا كه روزانه افراد زيادي به مجتمع تجاري براي كار و خريد مراجعه مي­كنند. مهم­ترين نكته در طراحي دكوراسيون تجاري استفاده از نقشه­كشي اصلي، گردش كار، طراحي نما و سردر مي­باشد. سردر يك مجتمع بايد جذاب و گيرا و داراي نورپردازي­هاي متفاوت باشد. در صورت داشتن طبقات زيادي استفاده از آسانسور يا پله­برقي مي­تواند به صورت ايده­­اي متنوع و خلاق براي جذب مشتري در مجتمع­هاي تجاري باشد. به طور قطع نورپردازي­هاي زياد اما مقرون به صرفه مي­تواند باعث افزايش بازدهي كار شود.

طراحي دكوراسيون فروشگاه

دسترسي­پذيري افراد به اجناس فروشگاه يكي از مهم­ترين مؤلفه­هاي طراحي دكوراسيون فروشگاه مي­باشد. اين مهم در صورتي بدست مي­آيد كه همراه با دسترسي­پذيري آسان بتوان يك دكوراسيون شيك نيز ارائه داد. داشتن يك ايده و طرح خاص براي طراحي دكوراسيون فروشگاه مي­تواند در جلب مشتري موفق باشد. ويترين فروشگاه يكي ديگر از راه­هاي جلب مشتري و خلاقيت در طراحي دكوراسيون فروشگاه ميباشد.

طراحي دكوراسيون فروشگاه مبلمان

طراحي دكوراسيون فروشگاه مبلمان بسيار متنوع و همراه با خلاقيت­هاي فراوان است و مي­توان ايده­هاي زيادي در طراحي دكوراسيون فروشگاه مبلمان ارائه داد. رنگ­ها در دكوراسيون فروشگاه و مبلمان نيز تأثيرگذار هستند. رنگ اصلي بايد 80% از رنگ تمام فروشگاه را به خود اختصاص دهد و فضايي آرام و دلنشين ايجاد كند. رنگ دوم در فروشگاه مبلمان رنگي است كه بايد به جلب مشتري بپردازد تا بتواند قيمت­ها و مشخصات جنس يا كالا را به دست آورد.

طراحي دكوراسيون فروشگاه موبايل

طراحي دكوراسيون فروشگاه موبايل نيز كاري به نظر دشوارتر از اجناس با حجم بزرگ­تر مي­باشد. چيدمان يا طراحي موبايل بايد بسته به ميزان و وسعت فضاي فروشگاه انجام بگيرد. در دسترس بودن محصولات اهميت چنداني ندارد. چرا كه فروشگاه موبايل متفاوت از ساير فروشگاه مي­باشد و اين به دليل قيمت بالاي محصول مي­باشد. اگر چيدمان فروشگاه و موبايل به صورت دايره­اي باشد معمولا مشتري از يك طرف شروع به ديدن كرده و در پايان مطمئن مي­شود كه همه اجناس را ملاحظه كرده و جاي ابهامي براي معرفي محصولات باقي نمي­ماند. اما فروشگاه­هاي موبايل از نظر وسعت كوچك­تر هستند و نيازي به چنين چيدمان ندارند و تمركز فروشگاه موبايل بيشتر به ويترين مغازه ميباشد. در حقيقت ويترين مغازه معرف كار يك فروشگاه موبايل ميباشد.

طراحي دكوراسيون فروشگاه لوازم آرايشي

طراحي دكوراسيون فروشگاه لوازم آرايشي بايد بيشتر به قفسه­بندي اهميت داده شود. دكور و قفسه بايد در مرتب­ترين حالت خود باشد. بهتر است تسترهاي لوازم آرايشي را براي انتخاب بهتر مشتريان در قسمتي از فروشگاه قرار داد و اينكه قفسه­ها و ويترين زياد شلوغ نشود. زيرا مشتري ازديدن آنهمه محصول گيج شده و در پيدا كردن جنس مورد نظر سردردگم مي­شود. بهترين حالت چينش لوازم آرايشي اين است كه محصولات هم مارك را داخل يك جعبه قرارداده يا در كنارهم باشند تا مشتري بتواند به دسته­بندي خاصي در مغازه شما دست يافته و انتخاب راحت­تري داشته باشد.

طراحي دكوراسيون بوتيك لباس زنانه

طراحي دكوراسيون بوتيك لباس زنانه بسيار متنوع است و باعث رقابت شديد بين بوتيك­داران شده است. چرا كه مشتري­هاي بوتيك لباس زنانه خانم­ها هستند. خانم­ها به اين مسائل اهميت داده و ناخودآگاه به سمت بوتيك لباس شيك كشيده مي­شوند كه طراحي خاص و زيبايي دارد. استفاده از نورپردازي­هاي غير مستقيم و متعدد مي­تواند يك دكوراسيون زيبا براي افراد فروشنده لباس ايجاد كند. در ويترين مغازه حتما از نورپرازي­هاي  جذاب استفاده شود. بايد دقت شود كه بهترين و با كيفيت­ترين لباس در معرض ديد بيشتر باشد.

طراحي دكوراسيون بوتيك لباس مردانه

طراحي دكوراسيون بوتيك لباس مردانه بايد به گونه­اي باشد كه مشتري در آن احساس راحتي و آرامش كند و بتواند آزادانه در فضاي بوتيك دنبال لباس مورد نظر خود بگردد. دكوراسيون خوب يك بوتيك مي­تواند آينده آن را رقم زند كه مشتري با ورود به بوتيك بدون خريد از آنجا خارج نشود. استفاده از دكوراسيون بوتيك لباس مردانه مي­تواند در فروش اجناس تأثيرات بسزايي داشته باشد. ورودي يك بوتيك نيز در جلب مشتري مهم است.

طراحي ويترين مغازه

در طراحي ويترين مغازه بايد نكاتي را رعايت كرد از جمله اينكه نيازي نيست ازتمام فضاهاي خالي براي تبليغات استفاده كرد. تبليغات بيش از حد مشتري را بي­اعتماد كرده و از خريد منصرف مي­كند. توجه به نورپردازي ويترين مغازه در طراحي ويترين مغازه حائز اهميت مي­باشد. نورپردازي مي­تواند به صورت كلي باشد و تمام فضاي ويترين را در برگيرد يا اينكه فقط قسمتي خاص روي اجناس را روشن كند تا جلب توجه نمايد. رنگ نيز در طراحي ويترين مغازه اهميت دارد و باعث توقف مشتري براي لحظه­اي جلوي ويترين مي­شود.

طراحي ويترين مغازه لباس زنانه

ويترين لباس زنانه بايد داراي نوپردازي­هاي خلاقانه باشد كه سعي در نشان دادن هرچه بهتر رنگ و كيفيت كار باشد. ويترين مغازه لباس زنانه حساسيت بيشتري را دارد. چون مشتري­هاي حساسي چون خانم­ها را دارد. پس بايد از تمام لوازم دكور مربوط به خانم­ها براي پيشرفت در جذب مشتري استفاده كرد. يك ويترين حرفه­اي مغازه ابتدا مشتري را جذب كرده و بعد دكوراسيون داخلي مغازه مي­تواند مشتري را نگه دارد.

طراحي ويترين مغازه لباس زير زنانه

طراحي ويترين مغازه لباس زير زنانه در ايران با كمي محدوديت همراه است اما مي­توان با قراردادن اجناس قابل مشاهده و رنگ پردازي و استفاده از نمادهاي آرامشبخش چون گل، مشتري را به خود جلب كرد. در ايران نميتوان از مانكن­هاي براي تبليغ و نشان­ دادن اجناس در پشت ويترين يا مغازه استفاده كرد اما با نورپردازي­هاي قوي و قراردادن تزئينات جذاب مي­توان در طراحي ويترين مغازه لباس زير زنانه موفق بود. بهرحال چيدمان داخلي مغازه نيز مي­تواند در نگهداري مشتري كمك كند. البته خلاقيت در هر كاري مي­تواند يك نتيجه بهتري داشته باشد.

5/5 (7 Reviews)

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره حضوری رایگان

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی