فهرست بستن

طراحی دكوراسيون آرایشگاه

طراحی دكوراسيون زيبايی

آرايشگاه­ها جزو مكان­هايي مي­باشند كه زيبايي دكوراسيون در آن بسيار اهميت داشته و افراد مراجعه كننده نيز بسيار به دكوراسيون آنجا اهميت مي­دهند. براي طراحي دكوراسيون سالن زيبايي مي­توان از سبك­هاي پر زرق و برق يا ساده استفاده كرد. انتخاب ايده و طرح يك سالن زيبايي بايد متناسب با مقدار فضا و بودجه كارفرما باشد تا بتوان يك تغيير و جذابيت اساسي ايجاد كرد.

طراحي دكوراسيون سالن زيبايي شامل موارد زير مي­شود: دكور آرايشگاه مردانه، دكور آرايشگاه زنانه، دكوراسيون آرايشگاه مدرن، طراحي دكوراسيون آرايشگاه كوچك، طراحي دكوراسيون آرايشگاه كوچك مردانه و زنانه. استفاده از دو سبك لوكس و كلاسيك در طراحي دكوراسيون سالن­هاي زيبايي نمايش خوبي نخواهد داشت و ناخودآگاه ابهامي در ذهن افراد به وجود مي­آورد. اين دو سبك در كنار هم يك بي­نظمي و سردرگمي را ايجاد مي­­كند.

دكور آرايشگاه مردانه

به طور كلي آرايشگاه­ها نياز به يك دكوراسيون جذاب دارند چرا كه مشتريان براي مدت قابل توجهي در آرايشگاه مي­نشينند و نبايد وضعيت دكوراسيون خسته كننده باشد. دكوراسيون در آرايشگاه مردانه هر چقدر يك فضاي گرم و صميمي ايجاد كند باعث ايجاد آرامش به آرايشگر و مشتري خواهد شد. در دكوراسيون آرايشگاه­هاي مردانه نورپردازي بسيار اهميت دارد. پس از اتمام آرايش آقايان خود را توي آينه ورانداز مي­كنند و اگر نور مناسبي در محيط نباشد آنها ابراز رضايت از كار نخواهند داشت.

استفاده از وسايل دكوري و تزئيني مناسب مردانه مي­تواند به جذابيت دكوراسيون بيفزايد. مثلا آويزان كردن ماشين ريش­تراش. استفاده از ديوارپوش­ها به سبك و سليقه­ي آقايان مي-تواند كارساز باشد. ديوارپوش­ها را با عكس­هاي مردانه پوشاند.

دكور آرايشگاه زنانه

دكور هر آرايشگاهي بايد متناسب با افراد مراجعه كننده به آن باشد. اگر مشتري­ها خانم باشند بايد در طراحي دكوراسيون آرايشگاه حساسيت بيشتري به خرج داد. چون خانم­ها دقيق هستند و به چيدمان دكور يك فضا اهميت مي­دهند. نورپردازي در دكوراسيون آرايشگاه زنانه بسيار حائز اهميت مي­باشد. چرا كه فرد مي­خواهد پس از اتمام آرايش چهره خود را در حالت دلخواه ببيند و جلب رضايت مشتري­ در توسعه كسب و كار و تبليغ  مؤثر است.

مي­توان از لامپ­هاي حبابي در كنار آينه استفاده كرد اما معمولا از اين لامپ­ها در ايران براي استفاده در سقف دكوراسيون آرايشگاه زنانه و مردانه استفاده مي­شود. بايد در سالن زيبايي به پارتيشن­بندي قسمت­هاي مختلف و چيدمان وسايل آرايشگاه دقت لازم را بعمل آورد. ديوارهاي يك آرايشگاه زنانه را مي­توان با نصب باكس­هايي با قابليت­ قرارگيري اشيا دكوري تزئين كرد.

طراحي دكوراسيون داخلي سالن زيبايي

طراحي دكوراسيون داخلي سالن زيبايي به دو بخش تقسيم مي­شود:

1- بخش رزرو و مديريت

2- بخش انجام خدمات زيبايي و آرايشي

براي طراحي و ايده­پردازي دكوراسيون داخلي سالن زيبايي بايد اندازه آرايشگاه در نظر گرفته شود. انتخاب وسايل براي سالن از جمله كمدها، صندلي­ها، آينه­ها بايد متناسب با وسعت سالن باشد. استفاده از رنگ­ها و طرح و سبك مناسب براي سالن زيبايي بسيار مهم است. رنگ­ها در دكوراسيون به دو رنگ سرد و گرم تقسيم مي­شود. استفاده از رنگ­هاي گرم براي سالن­هاي كوچك مناسب نيست و رنگ­هاي سرد نيز به صورت حرفه­اي بايد با فضا آميخته شود. براي ايجاد آرامش مشتريان و حتي آرايشگرها مي­توان از پس­زمينه با رنگ روشن استفاده كرد.

دكوراسيون آرايشگاه ايراني

دكوراسيون آرايشگاه ايراني معمولا از دو قسمت: نوبت­دهي مشتريان و سالن آرايش مي­­باشد. در دكوراسيون آرايشگاه ايراني معمولا استفاده از ميزهاي مخصوص مانيكور با آينه­هاي تمام قد معمول است. استفاده از چراغ­هاي كوچك در سقف و ديوارها از اصول دكوراسيون آرايشگاه ايراني مي­باشد.

معمولا سالن ميكاپ و شينيون از هم مجزا هستند و اتاقي براي آرايش عروس در سالن­هاي بزرگ وجود دارد. در قسمتي ديگر فضايي به نشيمن مشتريان اختصاص داده مي­شود. بسته به سبك انتخاب دكوراسيون به سبك ايراني مي-توان به چيدمان وسايل پرداخت البته بزرگي سالن نيز در انجام چيدمان و نحوه طراحي دكوراسيون آرايشگاه ايراني نيز مؤثر مي­باشد.

دكوراسيون آرايشگاه مدرن

دكوراسيون آرايشگاه مدرن دكوراسيوني ساده به دور از تجملات و اشيا زرق و برق­دار مي­باشد. نورپردازي در دكوراسيون آرايشگاه مدرن به صورت استفاده از رنگ­هاي روشن مي­باشد. استفاده از چراغ­هاي كوچك كنار آينه و در قسمت­هاي پنهان سقف و ديوارها مي­تواند مناسب باشد. استفاده از خطوط صاف و به دور از پيچيدگي و رنگ­هاي خنثي مي­تواند نشان­دهنده يك دكوراسيون آرايشگاه مدرن باشد.

استفاده از ديواركوب چوبي كم رنگ نيز مي­تواند براي تزئين به كار برود. سردر آرايشگاه نيز بايد جذاب و گيرا باشد و در هنگام شب با نور زياد و در روز جلوه مناسبي داشته باشد. تناسب اشيا در كنار هم نيز حائز اهميت است. حفظ و رعايت اصل تعادل تقارن يا تعادل نامتقارن در سالن­هاي بزرگ زيبايي بسيار نمود دارد. استفاده از دو تابلو متناسب و شبيه به هم روي ديوار مي­تواند يك آرامش را در فضا ايجاد كند. همچنين استفاده از ديوارپوش­هاي متناسب با جنسيت افراد مراجعه كننده مؤثر خواهد بود.

دكوراسيون آرايشگاه كوچك

دكوراسيون آرايشگاه كوچك بايد به گونه­اي باشد كه فضاي آرايشگاه را بزرگ جلوه كند. براي دكوراسيون آرايشگاه كوچك بسيار مهم است كه از رنگ­هاي روشن و آينه­هاي زيادي استفاده كرد. استفاده از صندلي­ها و مبلمان ساده به جاي استفاده از مبلمان استيل نيز توصيه مي­شود. مبل­ها به گونه­اي باشند كه جاگير نباشند و وسعت عمل را به آرايشگرها بدهند. مي­توان كل ديوار را با آينه پوشاند و يك حس وسعت و فراخي را به فضا داد.

در مكان­هاي كوچك مثل آرايشگاه مي­توان روي خطوط و اشيا به صورت افقي تلاش كرد. استفاده از كاغذ ديواري و طبقاتي كه به حالت عمودي هستند نيز براي وسعت بخشيدن به ظاهر فضا مناسب است. براي كفپوش­ها دو رنگ انتخاب شود و ترجيحا بين آنها فاصله باشد. اين فاصله جذابيت خاصي را ايجاد مي­كند.

دكوراسيون آرايشگاه كوچك مردانه

‌در آرايشگاه كوچك مردانه استفاده از قفسه­ها در كنارآينه براي راحتي كاركنان راحت باشد. قسمتي معمولا براي سرشويي آرايشگاه مردانه استفاده مي­شود. مي­توان قسمتي را به اين فضا اختصاص داد. آرايشگاه­هاي كوچك مردانه نياز به نورپردازي با رنگ­هاي روشن را دارند تا بتوان فضاي آرايشگاه را بزرگ­تر نشان داد. آرايشگاه­هاي كوچك مردانه مي­توانند با انتخاب ميز و صندلي­هاي نسبتا كوچك و متناسب با فضا به افزايش فضا بپردازند و آرايشگاه را از حالت دلگيري دربياورند. استفاده از پارچه­ها و ديوارپوش­ها و يا مبل­هاي طرح­دار فضا را كوچك­تر از حد معمول نشان مي­دهد.

دكوراسيون آرايشگاه كوچك زنانه

به طور كلي تأثير نور در دكوراسيون آرايشگاه كوچك زنانه بسيار زياد است. نورها با رنگ­ها و پردازش درست و نصب چراغ­هاي رنگي در قسمت­هاي تاريك آرايشگاه يك فضاي روشن­تري ايجاد كرده و فضا را بزرگ­تر از حد معمول نشان مي­دهد. استفاده از ديوارپوش­هاي طرح دار مثل كاغذ ديواري ممنوع مي­باشد.

چرا كه فضا را كوچك­تر و بسته­تر نشان مي­دهند. رنگ نيز در افزايش وسعت ظاهري دكوراسيون آرايشگاه زنانه مؤثر هستند و آينه­ها نيز يك هارموني خاصي ايجاد ميكند. هر چه آينه­ها در فضا بيشتر باشد سالن كوچك آرايشگاه را بزرگ­تر و سرزنده­تر نشان مي­دهد. اگر آينه­ها را مقابل هم قرار دهيد نتيجه­اي شگفت انگيز دارد و خواهيد ديد كه فضا چندين برابر بزرگ جلوه مي­كند.

ديزاين سالن آرايشگاه زنانه

در حال حاضر آرايشگاه زنانه يكي از پر رفت و آمدترين مكان­ها محسوب مي­شود و توجه به زيبايي به زيبايي و دكوراسيون فضاي سالن آرايش احترام به مشتري ميباشد. آينه­هاي تمام قد در ديزاين سالن آرايشگاه زنانه بسيار مهم مي­باشند و افراد مي­توانند به راحتي خود را در آينه با لباس­هاي بر تن مشاهده كنند و متوجه تناسب آرايش و لباس­هايشان شوند.

استفاده از يك جعبه يا يك قفسه در كنار آينه مي­تواند كار را براي كاركنان آسانتر كند. آينه­هاي آويزان شده از سقف مي­تواند ايده­اي جذاب براي ديزاين يك سالن آرايشگاه زنانه باشد. استفاده از آينه­هاي پشت و رو يك فضاي شگفت­انگيز ايجاد كرده و فضايي بيشتري را براي سالن به ارمغان مي­آورد. اگر آينه­ها حالت چرخشي نيز داشته باشند فوق­العاده مي­شود. استفاده از ميزهاي مخصوص مانيكور از ديگر موارد مهم در ديزاين سالن آرايشگاه زنانه مي­باشد.

5/5 (10 Reviews)

2 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره حضوری رایگان

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی