فهرست بستن

دكوراسيون خانه

دكوراسيون خانه

دكوراسيون خانه در حقيقت چينش صحيح ابعادي و آميزش درست رنگ­ها و توجه به نقطه­ي كانوني محل مي­باشد. دكوراسيون خانه هر فرد مختص آن فرد مي­باشد. چرا كه وضعيت مالي، مكاني، جغرافيايي و حتي شغلي در دكوراسيون خانه تأثيرگذار ميباشد. امروزه توجه به دكوراسيون خانه رواج بيشتري پيدا كرده و افراد براي انجام بهتر دكوراسيون خانه­شان اقدام به تغيير يا ايجاد يك دكور بهتر مي­كنند. دكوراسيون­هاي داخلي خانه انواع مختلفي دارند: دكوراسيون خانه­هاي ايراني، دكوراسيون خانه­هاي كوچك، دكوراسيون خانه مدرن، دكوراسيون خانه سنتي(دكوراسيون خانه كلاسيك)، دكوراسيون با منزل ايراني شيك.

براي انجام دكوراسيون خانه ابتدا با در نظر گرفتن ابعاد و موقعيت و نوع استفاده فرد كارفرما از لوازم خانه، بايد به ايده­پردازي دكوراسيون خانه پرداخت و بعد با در نظر گرفتن بودجه به تهيه وسايل خانه براي اجراي دكوراسيون پرداخت.

دكوراسيون خانه­ هاي كوچك

دكوراسيون خانه­هاي كوچك و نقلي نياز به ايده­پردازي دقيق­تري دارند. انتخاب وسايل و جاگير نبودن آنها مي­تواند يكي از نكات قابل توجه در دكوراسيون خانه­هاي كوچك باشد. بزرگترين اشتباه در دكوراسيون خانه­هاي كوچك پر كردن فضا با مبل­هاي بزرگ مي­باشد. استفاده از المان­هاي عمودي حس محصور شدن در يك فضاي كوچك را از بين مي­برد. براي اينكار مي­توان از اثاثيه­هاي عمودي روي ديوار استفاده كرد. رنگ در دكوراسيون خانه اهميت بسزايي دارد و استفاده از رنگ روشن براي دكوراسيون­هاي خانه­هاي كوچك مي­تواند فضا را بزرگ­تر و جذاب­تر نشان دهد و شادابي خاصي به فضاي كوچك خانه بدهد.

دكوراسيون خانه ­هاي ايراني

يكي از انواع دكوراسيون در سراسر دنيا دكوراسيون بومي هر منطقه يا كشور مي­باشد. دكوراسيون­هاي خانه­هاي ايراني نيز ويژگي­هاي خاص خود را دارد كه مورد توجه و استقبال خانواده­هاي ايراني مي­باشد. نقطه­ي كانوني در دكوراسيون­هاي خانه­هاي ايراني و حتي نشيمن تلويزيون مي­باشد. تلويزيون بايد در قسمت كانوني قرار بگيرد و ديوار پشت آن نيز داراي تزئيناتي چون: سنگ آنتيك، كاغذ ديواري و نورپردازي صحيح مي­باشد. يكي ديگر از موارد مورد توجه در دكوراسيون خانه­هاي ايراني پرده مي­باشد كه انتخاب مدل طرح و رنگ متناسب با دكوراسيون مي­تواند بسيار چشمگير و جذاب باشد.

دكوراسيون خانه مدرن

دكوراسيون خانه مدرن يكي از دكوراسيون­هايي به شكل ساده و دور از تجمل مي­باشد و شلوغي زيادي اثاثيه در اين دكوراسيون به چشم نمي­خورد. ديوارپوش­هاي دكوراسيون خانه مدرن از جايگاه خاصي برخودارند. پارتيشن يا ديوارهاي كاذب براي جذاسازي اتاق­ها در پذيرايي در خانه نصب مي­شود. پارتيشن­ها قابل رنگ­آميزي نيز مي­باشند. اين ديوارپوش­ها قابل نصب روي هر ديواري مي­باشد.

اما مهم­ترين مؤلفه در دكوراسيون خانه مدرن رنگ ديوار مي­باشد. امروزه در دكوراسيون خانه مدرن، كاغذ ديواري و ديوارپوش­ها مورد استفاده قرار مي­گيرند. براي نورپردازي دكوراسيون خانه مدرن معمولا از نوپردازي­هاي هوشمند و غير مستقيم در بعضي قسمت­ها استفاده مي­شود و نور­هاي روشن و سفيد در نماي كلي خانه مدرن بسيار ديده مي­شود.

دكوراسيون خانه سنتي

دكوراسيون خانه سنتي يكي از سبك­هاي دكوراسيون خانه مي­باشد. اين دكوراسيون يكي از با احساس­ترين انواع دكوراسيون مي­باشد. چرا كه سرشار از روح زندگي مي­باشد و براي همه جذابيت و جايگاه خاص خود را دارد. معمولا در دكورسيون خانه سنتي استفاده از ظروف سفالي مشاهده مي­شود و بهتر است قسمتي از نشيمن مبل نداشته باشد و تعداد پشتي بر ديوار تكيه داده شود و اين به نظر خيلي مي­تواند در طراحي دكوراسيون خانه سنتي كمك كننده باشد.

دكوراسيون خانه سنتي مختص ايران نيست و هر كشوري مي­توان از اين سبك دكوراسيون خانه سنتي كشور خود استفاده كند. پارچه­هاي ترمه و دست دوز، كرسي­ها و استفاده از بالشتك­هاي غلتكي مي­تواند از وسايل مورد نياز براي ايجاد يك دكوراسيون خانه سنتي باشد.

دكوراسيون منزل ايراني شيك

دكوراسيون منزل ايراني شيك يك سبك از دكوراسيون خانه مي­باشد كه مختص ايرانيان بوده و ويژگي­هاي خاص خود را دارد. در اين نوع دكوراسيون شيك بايد از ريخت­ و پاش جلوگيري كرد و نبايد از هر آنچه كه در بازار ديده­ايد و خشوتان آمده وارد دكور خانه كرد. بايد تناسب وسايل خانه را در نظر بگيريد. مثلا اگر قصد داريد بالاي كاناپه يك قاب عكس نصب كنيد بهتر است از يك قاب عكس متناسب با اندازه­ي كاناپه باشد تا جلوه­ي خوبي بدهد. صندلي­ها و مبلمان را از هم دور نگذاريد تا مهمان­ها بتوانند با يكديگر ارتباط برقرار كنند. محل ميز را طوري انتخاب كنيد كه در دسترس تمام افراد روي صندلي و مبل باشد. بهتر است در كنار هر ست مبل يك چراغ پايه­دار يا آويز بلند قرار دهيد.

چيدمان خانه

چيدمان خانه يكي از اصول اساسي در دكوراسيون خانه است. يكي از اساس مهم در چيدمان خانه، مبل مي­باشد. انتخاب مبلمان مناسب با فضاي خانه اهميت زيادي دارد. اما پس از انتخاب دقيق مبلمان نوبت به چيدمان صحيح مي­رسد. در چيدمان خانه بسيار معمول كه فضاي غذاخوري و نشيمن در كنار هم باشد.

اگر پذيرايي داراي كشيدگي و فضاي بازي مي­باشد، مي­توان قسمتي از آن را براي بخش غذاخوري اختصاص داد و محدوده­ي هر يك از آنها را مشخص نمود به اين صورت كه با قرار دادن يك كاناپه پشت به غذاخوري محدوده­ي هر يك از آنها را مشخص نمود. استفاده از دو ست مبلمان در فضاي خانه نيز مي­تواند چيدمان خانه را جذاب كند. در چيدمان خانه بايد هر يك از فضاها تفكيك شوند.

دكوراسيون منزل

دكوراسيون منزل يك فرآيند چينش مناسب با فضاي خانه و امكانات و احتياجات و دسترسي­هاي اهالي خانه مي­باشد. استفاده از رنگ­ها و ديوار­پوش­ها و كف­پوش­هاي متناسب با دكوراسيون مي­تواند يك هارموني خاصي ايجاده كرده و در نگاه كلي جذابيت و چشم­نوازي خاصي داشته باشد. استفاده از يك تم رنگي يا تك رنگ يك فضاي خاصي ايجاد مي­كند. براي همين استفاده از اين موارد مي­تواند فضاي خارق العاده يا غير عادي براي منزل ايجاد كند. بنابراين دكوراسيون منزل بايد يك بستگي با ساكنين خانه داشته باشد و آنها بتواند با دكوراسيون به اين سبك راحت باشند و دسترسي پذيري مناسبي به اشيا و لوازم خاص و ميهماني دادن­­ها داشته باشد. مثلا براي افراد سنتي خانه­هايي با دكوراسيون منزل سنتي پاسخگوتر خواهد بود. چرا كه در ميهماني­هايشان بهتر مي­توانند پذيرايي كنند و ميهمان­ها به آن شكل ارتباط راحت­تري با هم دارند.

دكوراسيون مدرن چيست؟

مدرن در لغت يعني چيزي كه به تازگي بين مردم و صنعت باب شده است. دكوراسيون مدرن يعني استفاده از فضاهاي و لوازم جديد در طراحي دكوراسيون منزل. بعضي­هاي اين سبك دكوراسيون مدرن را مناسب نمي­انند چون سبك معاصر ناديده گرفته مي­شود و چيزهاي جديد و نويي كه وارد مي­شود از جذابيت­هاي سبك معاصر كم مي­كند. ممكن است گاهي در اجراي طراحي دكوراسيون از دو سبك كلاسيك و مدرن استفاده كرد و نتيجه كار بنظر شگفت­انگيز خواهد بود و افراد زيادي را به دنبال اين نوع دكوراسيون جذب مي­كند. سقف يك منزل با دكوراسيون مدرن بسيار ساده مي­با­شد و پيچيدگي خاصي ندارد در حقيقت دكوراسيون مدرن داراي پيچيدگي و فضاي شلوغي نيست.

دكوراسيون خانه كلاسيك

دكوراسيون خانه كلاسيك يكي از انواع دكوراسيون مي­باشد كه رنگ و بوي گذشته را دارد. براي طراحي دكوراسيون خانه كلاسيك از روكش­ها و پارچه­هاي طرح دار و مبلمان سلطنتي استفاده مي­كنند. براي اتاق پذيرايي كلاسيك بهتر است از فرش­هاي ريزنقش و شلوغ استفاده شود. در پذيرايي­هاي دكوراسيون خانه كلاسيك از مجسمه­هاي سنگي و گچي و تابلو فرش و يا تابلوهاي نقاشي زيبا و انواع آلات موسيقي و آباژورهاي برنز و كريستال استفاده مي­شود.

استفاده از پرده­هاي طرح­دار و اعياني نيز مي­تواند حالت كلاسيك را براي خانه به وجود بياورد. دكوراسيون اتاق پذيرايي نشان­دهنده تمام ذوق و سليقه­ي فرد مي­باشد و بايد توجه داشت براي هر سبك دكوراسيون بايد تفكيك فضا صورت بگيرد. مثلا اتاق پذيرايي از غذاخوري تفكيك شود.

سبك دكوراسيون خانه 2019

سبك دكوراسيون خانه در 2019 ، سبك­هاي جديدي از دكور مي­باشد. رنگ سال 2019 بنفش مي­باشد و اين خيلي دور از ذهن نمي­باشد كه رنگ بنفش رنگ غالب براي دكورهاي خانه باشد. البته بهتر است از رنگ­هاي جذاب ديگري نيز استفاده كرد و رنگ­هاي روشن نيز در دكور ديده شود. معمولا رنگ كف، سقف و ديوار را رنگي خنثي انتخاب مي­كنند تا بقيه اجزاي دكور بهتر ديده شود. مبل در اين سال به صورت يك رنگ و يكپارچه مي­باشد.

5/5 (3 Reviews)

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره حضوری رایگان

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی