بازسازی ویلا

بازسازی ویلا ازجمله مواردی است که باعث تغییر و تحول محیط پیرامون و زیباسازی نمای داخلی آن متناسب با فضای اقلیمی، کوهستانی، شرجی و دیگر مناطق پیرامون ویلا و خانه ییلاقی می‌شود. در بازسازی ویلا بایستی به انتخاب عناصر کاربردی طراحی داخلی توجه کرد و درواقع متناسب با سبک و الگوی ویلا، ابزار مربوطه را برگزید. پیشنهاد می‌شود میان ابزار طراحی داخلی و اسباب موجود در دکوراسیون داخلی از نظر تنالیته رنگی نیز هماهنگی ایجاد کرد بطوریکه تمامی عناصر باعث زیبایی شناسی بصری در بیننده شود.

بازسازی ویلا مواردی را اعم از پوشش دیوارها با استفاده از انواع کاغذ دیواری‌های متنوع، استفاده از کفپوش مانند لمینیت و یا پارکت، استفاده از نورپردازی و دیگر موارد می‌شود. توجه داشته باشید که حتی در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نیز می‌توان از نصب کاغذ دیواری به عنوان جایگزین کاشی‌های قدیمی استفاده نمود. درنتیجه کاغذ دیواری در اجناس و بافت‌های گوناگون متناسب با محیط عرضه می‌شود. ازسوی دیگر بازسازی ویلا جهت تنوع نمای داخلی به مراتب ساده‌تر از تعویض سازه است. می‌توان با چند ابزار ساده، کاربردی و تزئینی محیط پیرامون خود را متحول کرد.

بازسازی ویلای قدیمی

جهت تغییر و تنوع در بازسازی ویلای قدیمی نیز می‌توان از انواع مختلف کاغذ دیواری‌های گوناگون بهره برد. اغلب ویلاهای قدیمی همچنان دارای شومینه هستند که در گوشه‌ای از ویلا خودنمایی می‌کند، می‌توان در قسمت فوقانی شومینه از کاغذ دیواری قرمزرنگ آجری استفاده کرد. بطور کلی رنگ قرمز احساس گرما را به محیط می‌بخشد و در بسیاری از دکوراسیون‌های داخلی از طرح آجری برای دیوار فوقانی شومینه و یا برای برخی بخش‌های فضا استفاده می‌شود. ازسوی دیگر بازسازی ویلای قدیمی را می‌توان با استفاده از کفپوش لمینیت به آن طرح نو و تازه‌ای را بخشید.

همچنین استفاده از وسایل جانبی مانند کتابخانه‌ای کوچک، قاب عکس‌های ساده، آباژور، گلدان، قفسه چوبی، قالچه‌ای بر کفپوش لمینیت شده، تماما باعث دنج‌تر بودن و دوستداشتنی‌تر بودن فضای ویلا می‌شود. بنابراین با اجرای عناصر کاربردی و تزئینی می‌توان به راحتی به بازسازی ویلای قدیمی پرداخت. گفتنی است که اگر ویلا دارای تراس و یا بالکنی باشد نیز می‌توان بر دیواره آن نیز از کاغذ دیواری استفاده کرد.

درهر صورت باتوجه به سبک و طرح فضا می‌توان از انواع بافت‌های گوناگون کاغذ دیواری بهره برد و ایده پردازی‌های جالب و جذابی را در آن پدید آورد. الگوهای متنوعی درخصوص طراحی دکوراسیون داخلی موجود است که متقاضیان می‌توانند بنا به سلیقه شخصی و مشاوره با کادر مجرب طراحی و معماری آواک بهترین نمای داخلی را برای بازسازی ویلای خود بکار برند.

بازسازی ویلا در لواسان

بازسازی ویلا در لواسان با هدف استحکام بخشی و زیباسازی بنا به سلیقه متقاضی با انواع متریال های گوناگون انجام می‌پذیرد. باتوجه به بودجه‌ای که جهت بازسازی ویلا در لواسان در نظر گرفته‌اید بایستی جهت ایده‌پردازی نمای داخلی با کارشناسان مرتبط با مجموعه طراحی و معماری آواک مشورت کرده تا بهترین و مرغوب‌ترین ابزار جهت طراحی داخلی فضای شما بکار گرفته شود.

بازسازی ویلا در لواسان شامل مرمت دیوارها ازطریق پوشش کاغذ دیواری، نصب کفپوش نظیر پارکت و یا لمینیت، نحوه نورپردازی، زیباسازی نما و مواردی از این نظر می‌باشد. در رابطه با بازسازی ویلا، نکته‌ای که بیش از مسائل دیگر بایستی مورد نظر قرار گیرد، استفاده از فضاهای پرت و خالی است.

درواقع بایستی از فضاهای خالی و پرت استفاده بهینه کرد. برای نمونه می‌توان در فضاهای خالی از طرح و رنگ کاغذ دیواری بهره برد که بادیگر کاغذ دیواری‌هایی که در بخش‌های دیگر ویلا استفاده شده است، فرق داشته باشد. علاوه بر آن، استفاده از وسایل دکوری همرنگ کاغذ دیواری باعث ایجاد هارمونی از نظر بصری در تمامی بخش‌های ویلا بالاخص در بخش‌های خالی و غیرقابل استفاده می‌شود.

بازسازی ویلا در شمال

ویلاهایی که در شمال ساخته شده‌اند، طبیعتا به دلیل هوای مرطوب و شرجی که در مناطق شمالی رایج است، بایستی از ابزار و عناصر دکوراسیون داخلی که دوام و استحکام قابل توجهی را دارا هستند، استفاده شود. بازسازی ویلا در شمال کار بسیار ساده‌ای بوده و می‌توان از کاغذ دیواری‌هایی که در برابر رطوبت و حرارت مقاوم هستند، بهره‌مند شد.

همچنین کفپوشی مانند لمینیت باعث ایجاد فضای گرم و دوستانه‌ای در فضای ویلا می‌شود. بطوریکه همیشه چوب به عنوان عنصر اساسی در سازه‌های شمالی دارای جنبه‌های کاربردی و تزئینی بسیاری است. درنتیجه لمینیت می‌تواند گزینه مناسبی برای کفپوش بازسازی ویلا در شمال محسوب شود.

دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک

تغییر نمای داخلی صرفا برای فضاها و سالن‌های بزرگ نیست و دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک بسیار باعث دنج بودن محیط می‌شود. بالاخص اگر از کاغذ دیواری با رنگ‌ها و طرح‌های گرم استفاده شود، محیط را بیش از پیش صمیمی و راحت‌تر می‌کند. بنابراین اگر ویلایی کوچک در اختیار دارید، دکوراسیون داخلی و تغییر در نمای داخلی آن را نادیده نگیرید. در اغلب موارد طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک بسیار راحت‌تر از فضاهای بزرگ است و به سادگی می‌توان طراحی مناسبی را در آن اعمال کرد.

دکوراسیون داخلی ویلاهای دوبلکس

دکوراسیون داخلی ویلاهای دوبلکس به دلیل دو بخشی بودنش می‌تواند دارای دو سبک از دکوراسیون داخلی را دارا باشد. بطوریکه در بخش زیرین از یک نوع تنالیته رنگی در کاغذ دیواری، اسباب و وسایل استفاده شود و در بخش فوقانی نیز از نوع و سبک دیگری از دکوراسیون داخلی بهره حاصل کرد.

توجه داشته باشید که اگر از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌شود که طرحی شبیه به آن را در کوسن‌های روی مبل و یا پرده اتاق نیز بکار برید. اگرچنانچه کاغذ دیواری دارای طرح برگ‌های سبز است می‌توانید جهت تزئین و یا ایجاد هارمونی در محیط از گلدان های سبز نیز بهره حاصل کنید و بدین ترتیب ریتم را از نظر زیبایی شناسی بصری به فضای پیرامون خود دعوت خواهید نمود.

دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن با استفاده از متریال‌های مدرن و نوین کار بسیار ساده و آسانی است. درواقع تنها کافی است که علاوه بر بکار بردن کاغذ دیواری و انتخاب کفپوش مناسب، از اسباب و وسایلی که در فضای مدرن نقش داشته باشد مانند مبلمان راحتی و یا اشیاء دکوری ساده استفاده نمایید. توجه داشته باشید که نبایستی فضا را از وسایل زائد خیلی شلوغ کرد.

هر اندازه که از وسایل کاربردی و ساده استفاده کنید، فضا بیشتر می‌تواند تاثیر مدرنیته را القاء کند. ازسوی دیگر تنالیته رنگی و نوع نورپردازی را بایستی مد نظر داشت. طبیعتا استفاده از چلچراغ نمی‌تواند کمکی به ایجاد فضای مدرن کند. معمولا از تابش نورهای لایت و ملایم در دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن استفاده می‌شود. در نتیجه تا آنجا که می‌توانید از تاباندن نورهای شدید و مستقیم خودداری کنید.

پیشنهاد می‌شود از نظر تنالیته رنگی نیز بین کاغذ دیواری و اسباب ویلا هماهنگی ایجاد کنید. اگر چنانچه از کاغذدیواری گلدار استفاده می‌کنید، بهتر آن است که پرده‌ها ساده انتخاب شوند. علاوه بر آن می‌توانید در کوسن‌های مبلمان از طرح گل استفاده نمایید که بتوانید هارمونی را در عناصر طراحی داخلی به وجود آورید. بطورکلی مشاوره با کارشناسان طراحی داخلی مجموعه آواک، می‌تواند تا حد بسیاری به مخاطبان جهت اجرای دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن کمک شایان توجهی نماید.

گروه بازسازی طراحی و معماری آواک

گروه طراحی و معماری آواک با سابقه‌ای طولانی آماده هرگونه خدمات در جهت طراحی و دکوراسیون داخلی با بهره‌گیری از بهترین و مرغوب‌ترین اجناس و عناصر تاثیرگذار در امر زیباسازی نماهای داخلی اعم از انواع کاغذ دیواری، پوستر دیواری، لمینیت، پارکت، پرده و بطور کلی بازسازی فضاهای داخلی متفاوت مسکونی، اداری، درمانی، دفاتر کار، موسسات، شرکت‌ها، سازمان‌ها و سایر اماکن عمومی و خصوصی می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی روند طراحی‌های داخلی می توانید با کادر مجرب و تخصصی مجموعه طراحی آواک ارتباط حاصل کنید.

5/5 (4 Reviews)

2 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.