فهرست بستن

بازسازي و تعميرات ساختمان

بازسازی و تعميرات ساختمان

بازسازي و تعميرات ساختمان به مرور زمان يكي از راه­هاي افزايش عمر ملك مي­باشد. هر ساختماني نياز به بازسازي و رسيدگي دارد. ساختمان­­هايي كه داراي زيرساخت­ها و روش­هاي ساخت اصولي هستند در مدت زمان بيشتري عمر دارند و ديرتر احتياج به بازسازي آنها مي­باشد. اما ساختمان­هايي با پي­ساخت و روش­هاي ساخت غير اصولي زودتر نياز به بازسازي دارند.

در صورتي مي­توان از هزينه­هاي بعدي جلوگيري كرد كه بازسازي و تعمير اصولي رعايت شود. در غير اينصورت باز هم نياز به تعمير داشته و هزينه­هاي زيادي را شامل مي­شود. بازسازي و تعميرات ساختمان شامل خدماتي چون موارد زير مي­شود:

تعميرات لوله­كشي ساختمان، تعميرات كابينت ساختمان، تعميرات بنايي ساختمان، تعميرات برق­كشي ساختمان. تعميرات آهنگري ساختمان و تعميرات كانال­سازي ساختمان. هر يك از اين موارد خدمات بازسازي و تعميرات ساختمان مي­تواند زير بناي انجام اصولي ديگري باشد. به طور مثال در صورت ديواركشي اصولي است كه قسمتي از ديوار داراي تركيدگي لوله و نم نباشد.

تعميرات لوله­ كشي ساختمان

يكي از موارد تعميرات و بازسازي ساختمان تعميرات لوله­كشي ساختمان مي­باشد. در ابتداي خانه­سازي لوله­كشي­هاي غير اصولي و غير استاندارد باعث شده تا افراد به تعميرات لوله­كشي ساختمان پيش از موعد استاندارد نياز پيدا مي­كند. در تعميرات لوله­كشي ساختمان موارد زير بررسي مي­شود:

1- استفاده از دستگاه نشست ياب: با استفاده از دستگاه نشست ياب مي­توان تركيدگي لوله را تشخيص داد. از اين دستگاه مي­توان براي تشخيص تركيدگي لوله آب و فاضلاب ساختمان استفاده كرد.

2- تعمير و تعويض انواع لوله­كشي آب و فاضلاب به صورت توكار و روكار.

3- تعمير و تعويض لوله­كشي فاضلاب مانند پوشيفت، پلي اتيلن جوشي، پوليكا.

4- تعمير و تعويض لوله­هاي شوفاژ و موتورخانه مركزي و فن كوئل.

5- تعميرات تأسيسات لوله­كشي ساختمان.

6- نصب شيرآلات و كوپشن­هاي ساختمان.

7- از بين بردن رطوبت حاصل از نشست و آبزدگي لوله­كشي ساختمان و پوشش مجدد ساختمان.

اگر لوله­كشي ساختمان دچار مشكل شود و در اسرع وقت به آن رسيدگي نشود لوله دچار پوسيدگي شده و ممكن است مشكلات ديگري از جمله نشست يا نم­زدگي ساختمان را به وجود آورد. پس بايد بازسازي و تعميرات ساختمان را به صورت اصولي انجام داد. پس بهتر است لوله­ها با لوله­هاي 5 لايه و سفيد جايگزين شود تا بعد از تعويض به مدت استاندارد مورد استفاده باشند و بعد نيازي به تخريب ديوار و نم گرفتگي نباشد و هزينه­ي بيشتري به بار نياورد.

تعميرات كابينت ساختمان

يكي از خدمات بازسازي و تعميرات ساختمان، لوله­كشي ساختمان ميباشد. معمولا خانم­هاي خانه به زيبايي آشپزخانه اهميت مي­دهند براي همين پس از مدتي استفاده از كابينت­ها و به مرور زمان آنها نياز به تعويض يا تعمير دارند. توجه به زيبايي كابينت مي­تواند يكي از مؤلفه­هاي زيبايي ‌آشپزخانه و محيط داخلي خانه شود. اما در ابتدا علاوه بر توجه بر زيبايي ظاهر بايد به دو مورد ديگر توجه كرد:

1- نصب اصولي

2- جنس خوب كابينت

تعميرات كابينت ساختمان مي­تواند شامل موارد زير باشد:

– تعمير و تعويض انواع كابينت فلزي، كابينت بادكرده، كابينت ام دي ام و كابينت­هاي هاي گلاس.

– تعمير جك و يراق آلات كابينت.

– تعويض يراق آلات شكسته كه قابل تعمير نيستند.

خريد لوازم جديد به عهده­ي كابينت­ساز است و قبل از خريد بايد درباره آن با كارفرما هماهنگ شود. در صورت موافقت كارفرما، كابينت­ساز ميتواند آنها را تهيه كند. گاهي پيش مي­آيد كارفرما تعدادي لوازم را خريداري كرده و كابينت­ساز فقط آنها را نصب كند.

براي تعميرات و تعويض كابينت ساختمان ابتدا نياز است با يك كابينت­ساز مشورت كرد و معمولا اين مشاوره هزينه­اي را براي فرد ندارد. اگر قسمت زيادي از كابينت نياز به تعمير داشته باشد و نياز به يك طراحي جديد باشد بايد روند طراحي كابينت را طي كند. در اين صورت شركت­هاي خدمات ساختمان هزينه­ي اين طراحي را يا دريافت نمي­كنند يا توافقي يا بر حسب مقدار متراژ كار آ نرا دريافت مي­كنند.

تعميرات بنايي ساختمان

يكي از اساسي­ترين خدمات بازسازي و تعميرات ساختمان، تعميرات بنايي ساختمان مي­باشد. ساختمان به مرور زمان دچار مشكلات بنايي مي­شود. متأسفانه اگر از ابتدا ساختمان اصولي ساخته نشده باشد؛ باعث مي­شود تا زودتر نياز به تعميرات باشد.

تعميرات بنايي ساختمان موردي است كه اگر به آن توجه نشود ممكن است براي ساكنين خانه مشكلاتي را به وجود بياورد. زير­ساخت يك ساختمان بناي آن است و اگر اين پي­سازي درست انجام نشود بقيه خدمات تعميرات ساختمان را دچار مشكل مي­كند. مثلا اگر ديوار نم داشته باشد نصب كابينت روي آن باعث تشديد رطوبت و ريزش ديوار مي­شود. خدمات تعميرات بنايي ساختمان شامل موارد زير مي­شود:

1- ديوار كشي: ديوار موقتي، ديوار مجزا كننده اجزاي داخلي خانه. ديوار گچي. پنل گچي.

2- گچ­كاري ساختمان: گچبري براي زيبايي، گچكاري ديوار و سقف.

3- سيمان­كاري ساختمان: سيمان­كاري يك محوطه از ساختمان يا ديوار.

4- تخريب كلي يا جزيي ساختمان:‌

– انتقال نخاله­هاي ساختمان.

– حمل و انتقال تمام نخاله­هاي حاصل از تعمير يا تخريب ساختمان.

همانطور كه گفته شد تعميرات بنايي ساختمان يكي از مهم­ترين بخش­هاي خدمات بازسازي و تعميرات ساختمان مي­باشد و با قيمت­هاي متفاوت مي­تواند برطرف كننده­ي نياز فرد كارفرما باشد.

تعميرات برق­ كشي ساختمان

يكي ديگر از خدمات ارائه شده در بازسازي و تعميرات ساختمان تعميرات برق­كشي ساختمان مي­باشد. سيم­كشي ساختمان يا در اصطلاح برقكاري ساختمان و تعميرات آن نيازمند يك متخصص مي­باشد. تعميرات برق­كشي ساختمان شامل موارد خدماتي زير مي­شود:

– انجام نصب و تعمير تلفن سانترال: سيمكشي، رفع نويزهاي هنگام مكالمه، اتصال و برطرف كردن سيم­كشي تلفن ثابت و سانترال.

– رفع خرابي برقي.

– نصب يا تعمير آيفون تصويري.

– سيم­كشي ساختمان كه شامل تمام قسمت­هاي ساختمان مي­شود.

– آيفون: سيم كشي تعمير و نصب انواع آيفون­ با برندهاي مختلف.

– انجام و نصب لوستر: راه­اندازي يا تعمير انواع لوسترهاي سقفي LED با آويز سبك يا سنگين. لوسترهاي ديواركوب و يا نصب لوستر در سقف كاذب.

– نصب سنسورهاي داخل ساختمان.

– تعويض فيوزهاي مورد نياز در ساختمان.

– نصب هالوژن­هاي داخل و بيرون ساختمان.

– برطرف كردن اتصالي­ برقي.

– نصب كليد برق و پريز.

تعميرات آهنگري ساختمان

يكي ديگر از خدمات بازسازي و تعميرات ساختمان كه بسيار در بازسازي نماي بيرون و داخل ساختمان تأثيرگذار است تعميرات آهنگري ساختمان مي­باشد. در و پنجره­ها و حتي پي­سازي ساختمان­هاي ايران از فلز و آهن مي­باشد. فلز آهن هم پس از مدتي دچار آسيب يا پوسيدگي مي­شود و در صورت آبرسي به آنها و نم­زدگي پوسيدگي تسريع مي­شود.

جوشكاري هم يكي از خدمات آهنگري مي­باشد. جوشكاري يك فرآيند مي­باشد كه در آن از انرژي برق براي ذوب كردن يك فلز استفاده مي­شود و دو فلز بعد از ذوب شدن به هم ديگر متصل مي­شوند.

خدمات آهنگري ساختمان: به طور كلي خدمات آهنگري و جوشكاري ساختمان براي تعمير يا تعويض يا ايجاد يك ساختار فلزي مي­باشد.

– طراحي و نصب يك حفاظ براي مناطق مورد نياز.

– جوشكاري­هاي سيار براي قسمت­هاي لازم ساختمان.

– خدمات و جوشكاري­هاي مورد نياز در محل.

– تعميرات درب فلزي ساختمان، انبار و پاركينگ كه پوسيده شده­اند و قبل از آن نياز به سمباده­كشي دارند.

– تعمير يا ساخت و نصب انواع درب­هاي آكاردئوني.

– تعمير و ساخت و نصب حفاظ­هاي سردردهاي خانه براي حفاظت از منزل يا ساختمان.

تعميرات كانال­سازي ساختمان

يكي از خدمات بازسازي و تعميرات ساختمان تعميرات كانال­سازي ساختمان مي­باشد. هر كاري بايد به متخصص آن سپرده شود. كانال كشي ساختمان با يك تعمير به موقع مي­تواند از هدر رفتن مقدار زيادي انرژي جلوگيري كند. در مواقعي نصب به كانال داريم كه نياز به نصب موارد زير داشته باشيم:

– نياز به نصب كولر آبي

– نياز به نصب كانال اسپيلت.

– نياز به كانال كشي­ زباله و نخاله به بيرون داشته باشيم كه معمولا در بيمارستان­ها يا ساختمان­هاي چندين طبقه انجام مي­گيرد.

خدمات كانال­كشي و دريچه ساختمان:

– كانال كشي ساختمان­هايي چون صنعتي مسكوني و تجاري.

– ساخت دريچه كولر و تهويه مطبوع.

– تعمير و نصب دريچه و دمپر.

اگر كانال تأسيسات نياز به عايق كاري داشته باشد جزو خدمات كانال­سازي ساختمان مي­باشد. كانال سازي غير اصولي يا آسيب به كانال­ها باعث سرد شدن داخل ساختمان در زمستان و گرم شدن آن در تابستان و بازدهي نامناسب وسايل سرمايشي با گرمايشي مي­باشد.

بنابراين بازسازي و تعميرات ساختمان امري ضروري است و بايد در اسرع وقت به انجام اصولي آن پرداخت.

گروه طراحی و معماری آواک

گروه طراحی و معماری آواک با سابقه‌ای طولانی آماده هرگونه خدمات در جهت طراحی و دکوراسیون داخلی با بهره‌گیری از بهترین و مرغوب‌ترین اجناس و عناصر تاثیرگذار در امر زیباسازی نماهای داخلی اعم از انواع لوله کشی، برق کشی، بنایی، کانال سازی و کابینت و بطور کلی بازسازی فضاهای داخلی متفاوت مسکونی، اداری، درمانی، دفاتر کار، موسسات، شرکت‌ها، سازمان‌ها و سایر اماکن عمومی و خصوصی می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی روند طراحی‌های داخلی می توانید با کادر مجرب و تخصصی مجموعه طراحی آواک ارتباط حاصل کنید.

5/5 (3 Reviews)

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره حضوری رایگان

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی