آینه کاری

آینه کاری از هنرهای اصیل ایرانی است که از قدیم الایام در عمارت ها و ساختمان قدیمی برای ایجاد شکوه و جلال استفاده می شده است. با قرار گرفتن قطعه های کوچک آینه در کنار هم و خلق اشکال هندسی زیبا، ارزش این هنر پدیدار می شود. هنرمندان ما در مجموعه معماری و دکوراسیون آواک با برش دادن آینه ها در اشکال مختلف، موجب بازتاب نور به فضای خانه و درخشش و جذابیت محیط زندگی شما می شوند.

ویژگی آینه کاری

مهمترین ویژگی آینه کاری در فضاهای داخلی بزرگ جلوه دادن و روشنی آن فضا می باشد. تابش نور و بازتاب آن از آینه های کوچکی که در کنار هم با نظم قرار گرفته اند، موجب می شود تا نور اتاق بیشتر گردد و فضای خانه به سبب انعکاس نورها در محیط، بزرگتر به نظر بیاید.

شرط لازم برای آینه کاری، دقت و حوصله است. هنرمند باید بهترین فضا را برای اجرای آینه کاری انتخاب نماید و با دقت و حوصله کار خود را به پیش ببرد تا بتواند یک اثر هنری ماندگار و منحصر بفرد از خود به جا بگذارد.

نمی شود این مسئله را انکار کرد که آینه کاری جلوه ای لوکس به فضای خانه شما می دهد. عمارت های تاریخی را به یاد بیاورید. آینه کاری های هنرمندانه و دقیق، توانسته عظمت و شکوه را به آن فضا اضافه کند. هر چقدر که برش آینه ها کوچکتر و ظرف تر باشد، شاهد جلوه بیشتری خواهید بود.

اتاق پذیرایی نیازمند نوعی از آینه کاری است که مهمانان را مجذوب خود کند و تابش و بازتاب نور را در فضای آن به خوبی به نمایش گذارد. راهروها و راه پله ها محیط مناسبی برای آینه کاری هستند. آینه کاری این قسمت ها باعث می شود که بزرگتر و عریض تر به نظر بیایند و نمایی از دیگر بخش های خانه در آنها جلوه گر شود.

مراحل آینه کاری

در این رشته هنری، هنرمند آینه‌کار با استفاده از شیشه و برش آن به اشکال متنوع، فضایی درخشان و زیبا در بناها می‌آفریند که از بازتاب نور در قطعات بی‌شمار آینه تشعشع، درخشش و زیبایی در تزیینات بناها ایجاد می‌شود و پوششی بسیار مناسب و زیبا برای تزیین بنا از نظر استحکام و دوام است.

انواع آینه کاری

انواع آینه کاری شامل آینه کاری به سبک سنتی و مدرن است. اگر در آینه کاری از قطعات بزرگ آینه و شکل هایی که دارای خطوط ساده باشد استفاده گردد، آنگاه فضای اتاق سبکی مدرن به خود می گیرد.

در معماری سنتی ایران، آینه کاری همواره جایگاه منحصر به فردی داشته است. آنهایی که طرفدار معماری سنتی ایرانی هستند، علاقه خود را با بهره گیری از این هنر ارزشمند و اصیل در دکوراسیون داخلی خانه های خود نشان می دهند. آینه کاری در کنار شیشه های کوچک رنگی چشم نواز، شما را به سال های دور خواهد برد.

اگر سوالی در زمینه طراحی، اجرا و قیمت آینه کاری دارید، حتما با کارشناسان با تجربه ما در گروه آواک تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی آنها بهره مند شوید. تیم آینه کاری آواک با بیش از یک دهه تجربه در این هنر ایرانی اسلامی با آنجام پروژه هایی مثل حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت عباس(ع) حرم حضرت علی(ع) و انجام بیش 500 آینه کاری در ساختمان های کشور به شما پیشنهاد که به جای تحقیق در مورد آینه کاری با ما تماس بگیرید تا بصورت حضوری در مورد آن به شما توضیح بدهیم،برای این کار کافیست فرم تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگبرند و در محل شما حاضر شوند.

مجموعه آواک با بهره گیری از آخرین متد طراحی و استفاده از بهترین متریال روز دنیا، آمادگی دارد تا در کلیه مراحل دکوراسیون و معماری، از طراحی تا اجرا در کنار شما عزیزان باشد. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

5/5 (2 Reviews)

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.