فهرست بستن
مشاوره رایگان پرده

پرده زبرا و شید

پرده شید:

نوعی پرده کرکره ای(شید رول) می باشد که به جهت جذابیت در سریع اجرا شدن و رنگ بندی و طرح های جذاب ، خواهان بسیاری برای انواع محیط های مسکونی ، هتل ها، رستوران ها، تجاری و … پیدا کرده است . این پرده ها دارای دو نوع ساده و طرح دار می باشد ، نوع طرح دار آن می تواند طرح منظره ، چهره و … باشد.

برای استفاده از این پرده های کرکره ای به سلیقه مشتری زنجیری تسمه شکل در سمت چپ یا راست پرده قرار میگیرد.

پرده زبرا:

پرده زبرا از تور و پارچه تشکیل شده و نوعی دیگر از پرده های کرکره ای (شید رول) می باشد که با ظرافت هرچه تمام بافته شده، این نوع پرده به صورت دو لایه موازی بر روی هم قرار گرفته است.

تنوع این محصول بیشتر از تنوع شید است زیرا هم در رنگ ، طرح و جنس پارچه این نوع پرده تنوع  وجود دارد.

تاریخچه شید رول ها یا زبرا و شید:

پرده ي زبرا اول از كشور كره امد كه پرده هاي بالارويي بود كه به آن شيد ميگفتن كه يك تكه بود ولي وقتی بين آن فاصله بیوفتد و درون انها تور كار كنند و اين تورها روي هم قرار ميگيرند باعث مي شود منظره ي بيرون معلوم شود و نور داخل بيايد و قابليت باز و بسته شدن را دارد كه به ان زبرا ميگويند كه اين اصطلاح آميانه آن است و به دليل اينكه راه راه بود و معني لغوي زبرا،گور خر بود به ان زبرا ميگفتند.

تفاوت پرده شید و پرده زبرا:

اصلی ترین تفاوت شید و زبرا در این است که پرده های زبرا قابلیت رد کردن نور را دارد ، نور را در پرده زبرا می تواند تنظیم شود و در صورت نياز ميتوان پرده را کاملا در قسمت بالا جمع کرد و از نور کامل در محیط استفاده شود،ولی پرده شید نور را از خود عبور نمیدهد و برای عبور دادن نور باید باز و بسته شود.

در کل پرده هاي بالا رو ٢ مدل هستند انهايي كه توردار هستند كه و پارچه اش شيدرول ميشود و آنهايي كه يك تيكه هستند. كارايي كه زبرا با تور كه به دبل رول يا زبرا معروف است كه اين راه راها با هم جور ميشوند كه بتوانيم انها را بالا پايين كنيم و سايه روشن ايجاد كنيم.

*زبرا سبكش آسياي شرقي است يعني اگه كسي گفت زبراي ايتاليايي داريم يه همچين چيزي وجود ندارد مگر اينكه از الان بخواهد شروع كند به توليد ان ولي زبرا مهدش از آسياي شرقي است.

قيمت پرده به چه فاکتورهایی بستگي دارد ؟

الياف پارچه ي زبرا چون بايد صاف بايستد نمي تواند پارچه ي حرير در آن استفاده شود بايد پارچه ها صاف و يك تيكه باشد كه شكم ندهد و چوروك نشود و تنها پارچه ي پلي استر است كه علاوه بر این ویژگی ها قابليت این را هم دارد که هم دوخت كامپيوتري بخورد هم  جنس آن از موادی است كه به راحت تميز كردن آن كمك ميكند و نور روي آن تاثيري نداشته باشد.

روش انتخاب یک جنس خوب برای پرده شید و زبرا:

شما ممكن است براي خريد پارچه به بازار برويد و فروشنده چند تا پارچه براي شما بياورد كه بخواهيد بهترين آنها را تشخيص دهيد اول اينكه از گرم پارچه مشخص است، دومين چيزي كه به شخص كمك ميكند تجربه ي او است و سوم اينكه الياف آن پارچه يا پنبه نباشد، یعنی اگر دست روي پارچه بكشيد دستتون روي پارچه ليز بخورد يعني ١٠٠ درصد مواد است كه بعدا به راحتي قابل تميز كردن باشد.

درخواست مشاوره حضوری رایگان

انتخاب متریال و اجرای آن همانقدر که اگر درست انتخاب شود باعث آرامش شما در یک فضا میشود همانقدر هم اگر اشتباه و غیر اصولی انتخاب شود میتواند شما را اذیت کند. برای انتخاب و اجرا دکوراسیون داخلی به کارشناسان آواک اعتماد کنید تا به صورت تلفنی یا حضوری خدمت شما برسند.
جهت مشاوره رایگان اطلاعات خود را برای ما ثبت کنید تا در سریع ترین زمان با شما تماس بگیریم.


 

پرده شید با جنسی خاص و لوکس
پرده شید سرمه ای جمع شونده
پرده زبرا ساده ولی خاص
[heading text=”پروژه های انجام شده” tag=”p” align=”center” size=”20″][line_solid icon=”circle”][portfolio_carousel show=”14″ idcate=”sampelzebra” slideplay=”true” visible=”4″]
0/5 (0 Reviews)

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره حضوری رایگان

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی